LEGO duplo je vhodné aj pre malé deti. Okrem toho je skvelý pomocník

Stalo sa vám niekedy, že ste vyberali darčeky pre svoje deti a nie a nie si v obchodnom centre vybrať? Dnešný svet s hračkami je presýtený, takže sa nie je čomu diviť. Dávno už neplatí pravidlo, že čím viac je tovar na trhu, tým ľahší výber. Práve naopak, chodíte od regálu k regálu a každú sekundu sa vám páči niečo iné. Prečo ale nevsadiť na istotu, ktorá je s nami už niekoľko desiatok rokov? Reč je o stavebnicu LEGO, ktorá stále vzbudzuje obrovský záujem. V tomto článku sa zameriame na LEGO Duplo, ktoré môže vašim deťom pomôcť vo viacerých smeroch. LEGO Duplo nie je obyčajnou stavebnicou, pretože dokáže rozvíjať myseľ.

LEGO Duplo vaše deti nielen baví, ale aj učí

Iste s nami budete súhlasiť, že nie každá hračka je pre deti vhodná. V tomto prípade sa ale vôbec nemusíte pýtať. Výrobca si na výrobe naozaj potrpí a svojimi prepracovanými detailmi je dnes na vrchole slávy. LEGO Duplo bude vaše deti mimo iného učiť tvorivosti. Veľkou výhodou je fakt, že na rozdiel od klasickej LEGO stavebnice je určená pre deti už od prvého roku života. To je tiež jeden z dôvodov, prečo získalo označenie Duplo.

Učenie nemusí byť mučenie

Žiadne dieťa sa nechce učiť novým veciam a zvlášť nie vtedy, keď ide o školské povinnosti. Vy ako rodič ale musíte dohliadnuť na to, aby svoj vývoj nezanedbávali. Hoci vám to tak nemusí pripadať, LEGO Duplo učí vo všetkých smeroch. Od tvorivosti, cez motoriku až po komunikačné zručnosti. Posledný zručnosť sa uplatňuje prevažne pri tímovom stavaní. Tvorte so svojimi deťmi, čokoľvek vás napadne.

Bezpečnosť a kreativita sú pre bezpečie dieťaťa rozhodujúci

Stavebnica LEGO je vyrábaná tak, aby bola maximálne bezpečné pre akékoľvek dieťa. Vzhľadom k tomu, že lego je určené pre deti takmer od narodenia, môžete naozaj zostať bezpochyby. Prvýkrát ste LEGO kocky mohli zahliadnuť v roku 1958, kedy ste sa na kocku pozerali ako na predmet z iného sveta. Dieťaťu sa pri stavaní rozvíja tiež celková myseľ, či už z pohľadu kreativity alebo správania.

Publikované: 19. 03. 2019

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek