Ako uspať bábätko a cítiť tlkot jeho srdca?

Neviete si rady, ako uspať novorodenca? Potom by ste mali začať s rôznymi tipy, ktoré sa dočítate na internete. Novorodenci totiž zo začiatku potrebujú veľmi dlhý a pokiaľ možno ničím nerušený spánok pre svoj vývoj. Zaujíma vás, ako dlhý by mal byť spánok u narodených detí? Jedná sa o 16 až 18 hodín denne, takže iste uznáte, že moc srandy si neužijete. Je pochopiteľné, že sa budú každé 4 až 5 hodín budiť, ale na to musíte byť pripravení. Uspávať teda za celý deň budete niekoľkokrát. Buďte teda maximálne pripravení a naštudujte si niekoľko možností, ako to docieliť bez väčších ťažkostí.

Ako spoznám, že je správny čas dať dieťa spať?

Keď má dieťa energie na rozdávanie, spoznáte to vďaka neustálemu hluku. Ani na chvíľu vám nedá pokoj. Vy tak s možnými hračkami beháte okolo neho a snažíte sa ho upokojovať. Akonáhle ale na dieťa prichádza spánok, začne byť menej náročné, čo sa za chvíľu dostane až do pokojnej fázy. Dieťa už vás prestane naraz otravovať. V niektorých momentoch bude s najväčšou pravdepodobnosťou zatvárať aj oči. V žiadnom prípade nečakajte a dajte ho okamžite spať.

Dieťa sa učí režime od svojho narodenia

Dieťa môžete naučiť akémusi režime už od samého detstva. V čase, keď je hore, mu dávajte častejšie materské mlieko. Nemusí vám to tak pripadať, ale tým sa malé deti učia, ako rozpoznať deň od noci. Keď bude pociťovať počas dňa, že ho častejšie kŕmite, pomaly, ale isto sa bude učiť. V noci si dávajte väčší pauzy. Nebuďte svoje dieťa, keď si samo nepovie. Nemusíte sa báť, že by trpelo. Ak dostanú na materské mlieko chuť, povedia si o neho.

Dieťa musí byť v blízkosti svojich rodičov

Nenechávajte svoje dieťa vo vedľajšej miestnosti, aspoň prvých pár mesiacov. Musí vás vo svojej prítomnosti cítiť, jedine tak sa mu bude spať najlepšie. Keď otáča hlavičkou a vidí vás, nič mu neurobí v tú chvíľu väčšiu radosť. U vás, ako u mamičky mu bude rozhodne dobre.

Publikované: 19. 03. 2019

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek