Ako vybrať správneho pediatra pre svoje dieťa

Ste tehotná a ešte máte dostatok sily na vybavovanie? Mali by ste sa porozhliadnuť po pediatrovi, ktorý bude mať v starostlivosti vaše dieťa. S partnerom sa tejto téme dôkladne venujte, predsa len ide o zdravie vášho dieťaťa. Čím kvalitnejší bude váš lekár, tým väčší pocit bezpečia následne budete mať. Rozhodne to nerobte formou, chcem mať všetko rýchlo vybavenej, a preto zavolám prvému, na ktorého narazím. Dieťa by malo byť na prvom mieste.

Lekárske schopnosti nepodceňujte.

Naozaj si dajte tú prácu a hľadajte lekára pred samotným pôrodom. Jedine tak budete mať istotu, že v prípade akýchkoľvek problémov sa máte na koho obrátiť. Ak by tomu tak nebolo, ťažko by ste z minúty na minúty niekoho zohnali. Na kvalifikovaných a skúsených odborníkov sa holt čaká. Nehovoríme vám, aby ste s hľadaním začali v čase, keď sa ešte len dozviete, že ste tehotná. Začnite napríklad v 4 alebo 5 mesiacmi. Táto doba je pre hľadanie pediatra tou najlepšou.

Referencie nikdy nezradí

Hlavnú úlohu pri hľadaní budú hrať referencie. Samozrejme je najlepšou voľbou ísť k lekárovi, na ktorého máte odporúčanie od svojich priateľov alebo rodiny. Ak tomu tak nie je, potom sa zamerajte na internet, kde sa môžete o pediatrovi vášho dieťaťa mnohokrát dozvedieť zaujímavé referencie. Opäť platí pravidlo, že čím viac ich bude mať, tým lepší pocit budete mať aj vy. Nie je nič lepšie ako istota, že je dieťa v maximálnom bezpečí.

Nebojte sa dochádzanie!

Za kvalitným lekárom je nutné v niektorých prípadoch dochádzať. Nebojte sa toho, zase nesmie ísť o lekára, ktorý ordinuje na druhej strane Českej republiky. Pár kilometrov kvôli prehliadkam ale iste neuškodí. O to viac, ak máte automobil, pomocou ktorého sa bez problémov dopravíte takmer kdekoľvek. vzájomné predstavenie Na prvý prehliadku čiže schôdzku by mal ísť partner s vami. Situácia bude viac uvoľnená, keď vás lekár uvidí spoločne. Ak sa jedná o kvalifikovaného lekára s vynikajúcim prístupom, určite vám v kocke povie niekoľko informácií o sebe a potom aj o tom, ako to v ordinácii chodí. Na záver mu odovzdáte správu z pôrodnice a môže sa začať ordinovať.

Publikované: 19. 03. 2019

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek