Cestovanie s deťmi sa nezaobíde bez poistenia

Ak vyrážate prvýkrát na dovolenku s deťmi, počítajte s tým, že s prípravami musíte začať trochu skôr. Ak ste totiž jazdili doteraz iba v dvoch, potom bolo balenie oveľa jednoduchšie. S deťmi si ale zoznam vecí musíte prejsť niekoľkokrát. Keď už si myslíte, že máte všetko pripravené, je na čase sa sústrediť na poistenie, ktoré je nevyhnutnou súčasťou každej rodinnej dovolenky. Bez poistenia by ste si dovolenku nemohli užiť v pokojnom duchu. Neustále budete myslieť na to, aby sa nikomu nič nestalo.

Poistenie na dovolenku pre celú rodinu

Pri zariaďovaní poistenia sa budete musieť venovať viac dôležitým bodom. Tým úplne najdôležitejším budú s najväčšou pravdepodobnosťou liečebné náklady. Čo to znamená? V prípade nehody alebo úrazu sa môžete na poisťovňu v oblasti uhradení zahraničnej liečby maximálne spoľahnúť. Vezmite na vedomie, že liečby sú v zahraničí naozaj drahé a ak tento produkt nebudete mať uzavretý, pravdepodobne sa nedoplatíte. Keď idete na dovolenku vo dvojici, nemusí byť vaša poistenie tak vysoké, u detí to ale v žiadnom prípade kvôli pár korunám neriskujte. V tomto ohľade sa nevypláca šetriť. Dbajte na to, aby požadované plnenie bolo vo výške minimálne 6,5 miliónov korún. Suma totiž určuje, ako drahé liečby je poisťovňa za vás schopná uhradiť.

Deti sú divoké, poistenie tým nekončí!

Deti sa veľakrát nepozerajú okolo seba. Zvlášť v situáciách, keď robia medzi sebou rôzne vtákoviny. Nestačí byť poistení iba na liečebné náklady. Poisťovníctvo ponúka mnoho ďalších odborov, ktoré sú pri dovolenke s deťmi veľmi dôležité. Príkladom je poistenie zodpovednosti. Toto poistenie sa vzťahuje na prípady, keď vy alebo vaše deti spôsobíte tretej osobe škodu na zdraví či majetku. Bez tohto poistenia by ste celú čiastku museli zaplatiť zo svojho vrecka. Určite s nami budete súhlasiť, že je tento produkt rovnako dôležitý. Tu postačí oproti predchádzajúceho produktu polovičná suma.

Aký je rozdiel liečebných nákladov a poistenie úrazu?

Poistenie proti liečebným výdavkom už máte vybavené. Nemali by ste ale zabúdať na to, že existuje aj poistenie úrazu. Nejedná sa o rovnaký produkt, ako je poistenie liečebných nákladov. Toto poistenie sa vzťahuje na smrtiace úraz alebo úraz s trvalými následkami. Všetky produkty možno vybaviť online prostredníctvom internetových portálov, ktoré fungujú na báze porovnávačov.

Publikované: 18. 03. 2019

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek