Zamilujte si Oščadnicu v zime aj v lete

Milujeme Slovensko! Slováci sú povestní tým, že nejazdia na dovolenky len za hranice, ale užívajú si aj krásy vlastnej krajiny. Máme šťastie na nádherné hory, a rozhodne nejde len o Tatry. Poďte si užiť Oščadnicu. Oščadnica je obec na Kysuciach, na severozápade Slovenska, v okrese Čadca. Nachádza sa u poľských hraníc, čo by kameňom dohodil sú však aj tie české. Ubytovanie Oščadnica vám tak vďaka svojej strategickej polohe umožní robiť dokonca výlety za hranice.

Nádherné miesto pre nenáročnú turistiku

Oščadnica sa nachádza v nádhernom prostredí, pod masívom Veľkej Rače. Je jedným z významných centier slovenskej letnej aj zimnej turistiky. Krajina spolu so zaujímavými objektami ľudovej architektúry vytvárajú nádherné a nezabudnuteľné scenérie. Je to fotogenická krajina bohatá na možnosti turistického aj športového vyžitia. Osloví vás aj architektúra pre turistiku. Chaty Oščadnica sú malebnou formou ubytovania s perfektným vybavením bez toho, aby váš pobyt stratil na romantike a malebnosti. Z nich sa môžete vydávať na pešie aj cyklistické túry. Začnite trebárs krátkym výšlapom na kalváriu Oščadnica. Dvadsaťminútový cik-cak výlet si môžete ešte viac užiť aj po 15. auguste, kedy sa tu koná každoročná mariánska púť. Na začiatku kalvárie nájdu príjemné spestrenie dňa rodičia s deťmi, Je tu upravené ihrisko aj cvičiace stroje. Cez toto miesto vedie aj obľúbená Kysucká cyklomagistrála a Oščadnická zelená cesta s celkom piatimi zastaveniami.

Príďte si do Oščadnice zalyžovať

Neďaleko Oščadnice sa však nachádza aj obľúbené lyžiarske stredisko Snow Paradise Veľká Rača Oščadnica. Perfektné vleky, upravované svahy, aj detská lyžiarska školička, lákajú k zimným pobytom turistov nielen zo Slovenska. Atraktívne sú miestne akcie – nočné lyžovanie, lyžovanie v maskách, lyžovanie s čelovkami a mnohé iné, ktoré tu je možné behom lyžiarskej sezóny zažiť.

Publikované: 20. 03. 2022

Kategória: Cestovanie

Autor: Barbora Tichánek