Ako dokázať deťom, že je naozaj milujete?

Každý rodič sa po narodení svojho dieťaťa zmení. Zrazu necítite strach len za seba a svoj náprotivok, pretože vám do rodiny pribudol nový člen. Novorodenci sa nemôžu vôbec v ničom brániť alebo vám povedať, ako veľmi vás milujú už od samého začiatku. Postupom času sa ale situácia mení. Aj napriek hádky vás vaše deti budú navždy milovať. Ako ale oplácať lásku svojim deťom pomocou obyčajných gest, ktoré možno vykonávať každým dňom? Aj keď vám to nepovedia, iste si to všimnú, nemusíte sa báť. Deti rodičom príliš často nehovoria, že ich majú radi, a to z dôvodu hanblivosti.

Komunikácia je základom vzťahu rodiča s dieťaťom

Varíte obed alebo robíte inú dôležitú činnosť, keď v tom za vami príde vaše dieťa s otázkou? Nebojte sa svojim deťom počúvať a prestaňte robiť všetko, čo môže počkať. Vaše dieťa sa vám snaží niečo dôležité povedať, vypočujte si ho. Verte nám, že to ocenia.

Prejavy lásky aneb gestá

Objímte čas od času svojho syna alebo dcéru? Odpoveď od vás bude pravdepodobne nie. Robte to! Pokojne aj bez dôvodne. Nepotrebujete nutne zámienku na to, aby ste mohli objať svoje deti. Tieto obyčajná gestá sú prejavom skutočnej lásky. Deti sú síce malé a mnohokrát možno robia chyby, ale v tomto smere sú vyspelejšie viac, než si myslíte.

Pochvál nie je nikdy dosť

Ďalším častým problémom je málo chvály. Keď ale niečo urobí zle, v sekunde zvýšite hlas. Prečo teda nerobíte aj opačnú reakciu? Keď sa mu niečo podarí, či už v škole alebo v súkromí, povedzte mu to. Neberte jedničky v škole ako samozrejmosť.

Ponechajte výber na nich

Blíži sa večer a je čas na rozprávku alebo knihu? Vzali ste niečo, čo ste v detstve skôr milovali vy? Dieťa to spozná a ľahko sa tak môže uraziť. Jedná sa o jeho večer, doprajte mu niečo, čo s páči jemu alebo jej a nie vám.

Publikované: 19. 03. 2019

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek