Ako si vybrať legíny?

Hľadáte vhodné legíny, v ktorých sa budete cítiť pohodlne za každých okolností? Legíny sú skvelým kúskom, ktorý môžete nosiť takmer kamkoľvek a doladiť ich napríklad k svetru, alebo na šport.

Kedy to začalo

Legíny a ich rozmach začali približne v 90. rokoch. Popredné miesto v šatníkoch získali vďaka svojej praktickosti, pohodlnosti a univerzálnosti. Sú úžasným kúskom hlavne preto, že k nim skutočne môžete doladiť takmer čokoľvek od šiat, cez svetre až po tuniky.

Ako nosiť legíny?

Ak sa rozhodnete pre klasické čierne legíny, môžete ich zladiť aj s elegantnejším kúskom, ktorý vďaka nim vynikne. Hodia sa k nim taktiež topánky na podpätku, avšak nosiť ich môžete s balerínkami, mokasínmi či klasickými teniskami. Na oficiálnejšie príležitosti alebo do práce by ste určite nemali nosiť legíny so vzorom, ktoré môžu pôsobiť výstredne.

Nevýhody legín

V prípade, že sa rozhodnete obuť si k legínam topánky s rovnou podrážkou, počítajte s tým, že vám vizuálne skrátia nohy. Naopak, ak sa rozhodnete pre kotníkové čižmy, vaše nohy v legínach vyniknú.

Legíny podľa vzoru

V ponuke nájdete hneď niekoľko vzorov - klasické čierne legíny, no tiež legíny v tmavomodrej farbe či legíny so zaujímavým maskáčovým, hviezdnym alebo zebrím vzorom. Ženy so štíhlymi nohami si môžu dovoliť nosiť aj vzorované legíny. Pokiaľ sú ale vaše tvary plnšie, radšej siahnite po čiernej farbe, ktorá ich zúži a predĺži.

Legíny na šport

Športové dámske legíny sú pohodlné a preto sú skvelou voľbou do posilňovne, beh alebo iný druh športu. Poskytnú vám ten najvyšší komfort, sú elastické, vyrobené z polyamidu, vďaka ktorému sa prispôsobia vášmu telu. Legíny majú navyše elastický pás a môžete si byť istá, že vám pri športe nebudú padať. Okrem legín siahnite tiež po pohodlnom dámskom tričku s krátkym rukávom alebo tielku, v ktorom sa budete pri cvičení cítiť pohodlne. V prechodnom období sa vám okrem trička a legín zíde taktiež bavlnená mikina, ktorá vás pri športe udrží v teple.

Publikované: 28. 01. 2020

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek