Chystáte sa prvýkrát do fitka? Tieto tipy sa vám budú hodiť

Túžite po perfektnej figure a rozhodli ste sa, že začnete dochádzať do fitness centra? Ak ste vo fitku nikdy neboli, možno vás paralyzovali obavy z toho, čo tam na vás čaká. Strach je prirodzený, ale väčšinou neoprávnený. Prezradíme vám, ako sa pripraviť a na čo si dať pozor. Ak budete dodržiavať nasledujúce odporúčania, vaša prvá návšteva určite dopadne na výbornú.

Nehanbite sa, aj ostatní sú „len ľudia“

Väčšina ľudí si mylne myslí, že sa to vo fitness centre hemží iba dokonalými telami. Pravda je niekde uprostred. Vo fitness centre samozrejme narazíte na ľudí s ukážkovou postavou, ale rovnako tak aj na množstvo žien, ktoré sú na začiatku – rovnako ako vy. Vo fitnescentrách obvykle panuje priateľská atmosféra, takže sa nemusíte báť úškrn a divných pohľadov zo strany skúsenejších. Stach vám môže pomôcť prekonať niekto z okruhu priateľ, kto sa s vami do fitka vyberie. Nebudete si pripadať sama a lepšie prekonáte prvotný ostych. Na druhú stranu si ale na prítomnosť známej osoby nezvykajte - môže sa stať, že nabudúce nepôjde a vy by ste to mohli brať ako výhovorku, prečo tiež neísť. Tip: V rámci cvičenia sa vám budú hodiť kvalitné doplnky stravy. Zoženiete ich z pohodlia domova, napríklad v známom eshope namaximum. Ešte predtým si ale prečítajte, čo si o nákupe myslí Radek z Ecoblogu. Jeho namaximum recenzia vám prezradia všetko potrebné Radek má s nakupovaním namaximum skúsenosť, ktorú by ste si nemali nechať ujsť.

Nechajte si poradiť od profesionála

Je úplne logické, že neviete, ako správne posilňovať. Preto sa vopred informujte, či vo fitness centre pôsobí osobný tréner. Môžete sa poradiť s ostatnými, ale berte na vedomie, že si prišli aj zacvičiť a nie strácať čas s nováčikmi. V prípade kvalifikovaného trénera budete mať istotu, že vám poradia správnej techniky.

Ako sa do fitka obliecť?

Posledný tip sa týka oblečenia. Oblečte sa tak, aby ste sa cítili pohodlne. Ak sa nechcete stať stredobodom pozornosti, radšej voľte menej nápadný outfit. Podstatná je tiež vhodne zvolená športová obuv - otvorené topánky, cukle alebo papuče sú úplne nežiaduce.

Publikované: 02. 09. 2022

Kategória: Lifestyle

Autor: Barbora Tichánek