Bolesť pŕs v tehotenstve môže byť nepríjemná. Ako ju zmierniť?

Začínajú vás bolieť prsia, ale jedná sa o inú bolesť, než ktorú zažívate počas menštruačného obdobia? Potom by ste si rozhodne mali zájsť k lekárovi. Pred návštevou ale nie je od veci, urobiť si tehotenský test, môže ísť o príznak a obranu tela, ktorá vás varuje pred istými zmenami. Bolesť pŕs v tehotenstve patrí medzi neuveriteľne silné bolesti. Každá žena si praje, aby ustúpilo, ale po čas tehotenstve to budete musieť zvládnuť. Ženy sú celkovo v tomto procese schopné vydržať veľa, koniec koncov ide o ich dieťa. Dá sa nejakým spôsobom bolesť zmierniť a poprípade ako?

Bolesť pŕs v tehotenstve je veľmi nepríjemná

Prsia skrátka v tehotenstve bolí, najčastejšou príčinou je ich rast. Počítajte minimálne s jednou veľkosťou navyše. Je to zapríčinené z toho dôvodu, že sa pripravujú na činnosť postarať sa o dieťa. Nezabúdajte na fakt, že po pôrode sa bábätko bude živiť iba pomocou materského mlieka. To je výživné nielen z pohľadu stravy, ale dodáva dieťaťu pocit lásky. Novorodenec veľmi dobre cíti prítomnosť svojej matky a o to viac cítia akýsi pocit bezpečia.

Nemôžete spať? Bolesť by ste mala trochu upokojiť

Oznámili sme vám, že sa vaša veľkosť bude razom meniť. Podprsenky, ktoré ste doteraz nosili tak nebudú vašim vhodným spodnou bielizňou. Zvlášť vtedy, ak majú kostice. Kostice sú totiž pre boľavý prsia ešte oveľa horšie. Nemusíte sa obávať, existuje niekoľko riešení. Buď to si zaobstaráte športovejší a zároveň voľnejší model alebo siahnete rovno pre tehotenské podprsenky. Tie bývajú spravidla tými najpohodlnejším, ktoré sa na trhu dajú zohnať.

Cez noc nechajte prsia odpočinúť.

Dobrou metódou proti bolesti pŕs je voľnosť v režime spánku. Keď sa teda chystáte ísť spať, pokojne si podprsenku zložte. Jedná sa o vaše súkromie, takže nemusíte mať strach, že by vás niekto videl. Ďalej vám môžu pred spánkom pomôcť teplé obklady, ktoré budú vaše prsia zahrievať. V tomto prípade nevyužívajte studené, ktoré naopak môžu uškodiť.

Publikované: 18. 03. 2019

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek