Fakty o plodných dňoch alebo Čo ste možno nevedeli

Ak sa snažíte o bábätko, potom by ste si rozhodne mali zistiť viac informácií o plodných dňoch. Počas tohto obdobia totiž máte najväčšiu šancu na to, aby sa vám to podarilo. Základom je netlačiť príliš na pílu, inak vám plodné dni nemusíte vôbec pomoct. Stres je pri snahe o tehotenstve najväčší nepriateľ, zbavte sa ho raz a navždy. Okrem iného pokojná mamička je pre novorodenca tým najlepším.

Každá žena je inak stavaná!

Vopred vás upozorňujeme, že otehotnieť môžete aj mimo plodné dni. Každá žena je inak stavaná, niektoré sa to môže podariť okamžite, iná zase musí niekoľko mesiacov či rokov počkať. Či tak alebo tak, trpezlivosť je najdôležitejšia zručností, ktorú môžete v tomto smere uplatniť.

Fakty o plodných dňoch

Po ovulácii, kedy sa vajíčko uvoľní, máte naozaj strašne málo času na to, aby sa tehotenstvo uchytilo. Samozrejme sa bavíme o dobe, kedy je najväčšia pravdepodobnosť k oplodneniu vajíčka. Ako sme spomínali v predchádzajúcom odseku, otehotnieť môžete naozaj kedykoľvek. Čas, ktorý máte je len 12 až 24 hodín. Pochopiteľne čím skôr sa vám to v úvodzovkách podarí,

Väčšia chuť na sex

Áno, je to skutočne tak. Ovulácii mnohokrát ženy poznajú podľa viacerých faktorov, medzi tie základné patrí väčšiu chuť na sex a vyšší stupeň vlhkosti. Neberiete Ak antikoncepčné pilulky, najskôr bude vaša chuť a vlhkosť ešte o trochu silnejší. V občasných chvíľkach môže dochádzať k uvoľneniu sekrétu, ktorý z vás jednoducho povedané vytečie.

Aké ďalšie zmeny očakávať?

K predchádzajúcemu bodu patrí aj väčšie vzrušenie, a to konkrétne k vášmu partnerovi. Okrem toho je váš krčok maternice v čase plodných dní otvorený a mäkký. Ostatné dni je tomu opakom, čo znamená, že je tvrdý a neotvorený.

Možno očakávať bolesti?

Bohužiaľ áno, u niektorých žien sa môžu objaviť bolesti podobného rázu, ako pri menštruácii. Nezostáva vám nič iné, než bolesť vydržať. Nemusíte sa báť, že bude po celý čas vašej ovulácie. Podobne ako u menštruácia bude postupom času opadať.

Publikované: 18. 03. 2019

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek