Behanie a chudnutie: Behaním lepšou postavou a dobrou náladou

Ako sa dostať do formy a schudnúť pár kíl? Klasik by povedal: „Nežrať a viac sa hýbať“ a nám nezostáva nič iné, len uznať pravdivosť frázy a vydať sa do posilňovne… Lenže komu by sa chcelo potiť krv vo vnútri fitka, keď je vonku tak pekne? Musí to predsa ísť aj inak a my vám prezradíme, ktorá aktivita je momentálne najpreťažovanejšia. Prepadli jej dokonca aj celebrity a čo najlepšie, môžete ju robiť kedykoľvek sa vám zachce…

Doplnky stravy

Behanie síce nie je fitko, ale aj tak sa vám môžu hodiť vhodne zvolené doplnky stravy. Zoženiete ich napríklad v eshope kulturistika.com. Viac vám o ňom prezradí táto kulturistika recenzia. Autor recenzie má s eshopom kulturistika skúsenosť a podelil sa ňou do posledného detailu.

Oblečenie na beh

Možno vás to prekvapí, ale onou zázračnou aktivitou nie je nič iné, než beh. Ide o jednu z najprirodzenejších foriem cvičenia, ktorá má oproti ostatným metódam množstvo výhod. Ešte predtým, než si oblečiete priliehavé bežecké oblečenie, si výhody behania dôkladne preštudujte. Veríme, že vás motivujú k lepším výkonom,

Fyzické výhody behania

Behanie = rýchle spaľovanie tukových tkanív. Pre vás to znamená jediné - ak budete pravidelne behať, môžete sa tešiť na okamžitý úbytok váhy. Samozrejme za predpokladu, že nepobežíte smerom z McDonalds do KFC… Ďalšie pozitívne účinky behania súvisia s posilnením imunity a zlepšením spánku. Zníži sa vám tlak, hladina cholesterolu a výrazne klesne šanca na výskyt ischemickej choroby srdca. A aby toho nebolo málo, spomalí sa aj proces starnutia. Laicky povedané, vďaka chudnutiu budete krajšie.

Beh a psychika

JoggingBehanie vám prospeje aj po psychickej stránke. Nával endorfínov odplaví chmúrnu náladu či depresiu a budete pravidelne zažívať návaly šťastia až eufórie. Aj to je dôvod, prečo je možné na behanie vytvoriť zdravá závislosť. Pravidelný beh vedie k zníženiu napätia a agresivity a zlepšuje schopnosť zvládať stresové situácie. Navyše sa môžete zoznámiť s množstvom zaujímavých ľudí, ktorí našli záľubu v tom istom, čo vy. Aj preto sa oplatí nosiť elegantné športové nohavice a štýlové módne tričká, v ktorých budete v parku stredobodom pozornosti.

Ako dlho behať, aby bol proces chudnutia skutočne efektívny?

Predpokladáme, že vás najviac zaujala súvislosť medzi behaním a chudnutím. Ak chcete vďaka behaniu schudnúť, oddávajte sa joggingu 3 – 5 krát týždenne a to po dobu cca 45 minút. Pri tejto frekvencii spálite najviac kalórií, zrýchli sa vám metabolizmus a nedôjde k jojo efektu. Nezostáva, než vám popriať veľa šťastia. Nech vám to dobre beží!

Publikované: 30. 09. 2022

Kategória: Zdravie

Autor: Barbora Tichánek