Obytným vozom do Albánska

Hoci je zima a hranice mnohých krajín sú dočasne uzavreté alebo obmedzené, čo znemožňuje turizmus, je práve teraz ideálny čas naplánovať si tohtoročnú dovolenku. Akonáhle sa situácia aspoň trochu upokojí a budete môcť vyraziť, nech ste pripravení a máte plán, kam a akým spôsobom vyraziť. Tradičnú dovolenku stále viac ľudí mení za putovanie obytným vozom. Vydať sa s ním dá napríklad do Albánska.

Prečo cestovať obytným vozom?

Asi hlavným dôvodom, kvôli ktorému si vybrať cestu obytným vozom namiesto klasickej dovolenky od niektorej z cestovných kancelárií, je sloboda. Pri cestovaní po vlastnej osi vás nič a nikto nelimituje. Sami si naplánujete, kde sa zastavíte, kam sa pozriete, ako dlho sa na dovolenke zdržíte. Záleží naozaj len na vás, vašich finančných a časových možnostiach. Dovolenka v obytnom voze dokonca vyjde často lacnejšie, pretože nemusíte utrácať za drahé ubytovanie v hoteloch.

Zaistenie obytného vozu

Obytný voz netreba kupovať, ak ho chcete využívať skutočne len pre dovolenku. V tom prípade sa viac oplatí prenájom, ktorý vyjde na pár stoviek eur denne. Ak vezmete so sebou napríklad celú rodinu či pár priateľov, je výška prenájmu za obytný voz pri prepočte na jednu osobu veľmi nízka, takže rozhodne nemusí ísť o drahú záležitosť. Prenájom obytných vozov ponúka v tuzemsku niekoľko spoločností, s jeho dohodnutím iste nebudete mať väčšie problémy.

Albánsko - nepoznaná krajina

Keď chcete vyraziť na dovolenku obytným vozom, je lepšie zvoliť si krajinu a oblasť, ktorá nie je tak turisticky obľúbená a dostupná v cestovných kanceláriách. Albánsko je krásnou ukážkou krajiny, ktorá má toho naozaj veľa čo ponúknuť, hoci nie je práve využívanou cieľovou destináciou stoviek tisícov Slovákov. Albánsko je predovšetkým prírodným skvostom. Nech už sa vyberiete k divokej rieke Drin, do národného parku Theth a ďalších miest, vždy tu nájdete mnohokrát nedotknutú prírodu. Milovníci histórie si rovnako prídu na svoje, a to napríklad počas návštevy mesta Gjirokastra. Táto perla albánskej časti Balkánu je pamiatkou na doby Osmanskej ríše. Cestovanie obytným vozom má svoje čaro. Áno, nie je to pre každého. Ak máte ale trochu dobrodružnejšieho ducha, potom vás určite nesklame.

Publikované: 11. 02. 2021

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek