Prečo mať doma šijací stroj?

Predtým býval bežnou súčasťou každej domácnosti, na prelome nového milénia z vlastníctva žien zmizol, aby po dvadsiatich rokoch znovu zažil svoju renesanciu. Reč je o šijacom stroji, ktorý je vhodný pre laické i profesionálne použitie. Šijacie mašiny, overlocky a coverlocky zažívajú boom a spolu s nimi aj najrôznejšie kreatívne kurzy a tvorivé skupiny. Ženy opäť objavili kúzlo umenia vlastnej výroby odevov. Mať po ruke šijací stroj je veľkým bonusom, ktorý ocení celá rodina. Už nikdy vás nezaskočia príliš dlhé nohavice, roztrhnuté košele alebo vyšúchané kolená u detí. Žena, ktorá vládne ihle a niti, je tou najlepšou manželkou a mamou do nepohody. Ženu, ktorá to dokáže na šijacom stroji, treba na rukách nosiť.

Lada nevyjde z módy

Mať doma šijací stroj je investíciou, ktorá sa nestratí. Šijací stroj Lada L30 je vďaka svojej značke stálicou, ktorú milovali už naše babičky. Disponuje 23 stehmi v základnej ponuke, poloautomatickým šitím štyroch gombíkových dierok, možností šitia dvojihlou pre ozdobné šitie, vstavaným kvalitným LED osvetlením pracovnej plochy a celokovovú vnútornú konštrukciou. Na šijací stroj je poskytovaná päťročná záruka

K čomu slúži overlock?

Skúsenejší krajčírky celkom iste nepohrdnú overlockom, ktorý dokáže zošiť, začistiť, obnitkovať a orezať v jednom úkone. Ušetrí vám čas, prácu i námahu. Overlock na prvý pohľad spoznáte podľa veľkého počtu nití. Štandardne máva štyri nite navíjané na veľkých špulkách. Vďaka tejto úprave a spôsobu šitia sú švy ušité overlockom mnohonásobne pružnejšie.

Rady pre začiatočníkov

Pre všetky dámy, ktoré do tajov šitia ešte len prenikajú, sa odporúča účasť na kurzoch šitia pre začiatočníkov. Vedomosti tu nadobudnuté sa vám budú hodiť po celú dobu tvorenia, naučia vás pracovať so strihmi, vykonávať údržbu mašiny a zasvätia vás do pravidiel stehovej a zapošívacej techniky.

Publikované: 04. 10. 2020

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek