S moderným inhalátorom porazí nádchu a kašeľ každý škôlkár

Tiež ste sa ocitli v situácii, keď má váš štvorročný syn alebo dcéra nádchu, nemôže kvôli nej do škôlky, a vy si musíte vybaviť OČR? Ide síce o časté ochorenie, ktorým si prejde každé dieťa, ale môžeme mu veľmi dobre predchádzať. A keď už nádcha alebo kašeľ prídu, s inhalátorom je možné ich rýchlo poraziť.

Prečo inhalovať?

Vďaka inhalácii sa môžeme najrýchlejšie, najlepšie a najefektívnejšie zbaviť nádchy, kašľa a pomôcť si od chronických chorôb. Rovnako tak je inhalácia výborný spôsob, ako udržiavať dýchacie cesty čisté a zbavené baktérií a vírusov. Na inhalovanie môžete zvoliť populárnu Vincentku, sterilný fyziologický roztok chloridu sodného, ​​ale aj lieky. Tie sa vstrebávajú priamo v dýchacích cestách, nezaťažujú žalúdok a nehrozí poškodenie črevnej mikroflóry. Napr. inhalátor PHILIPS Innospire Go je rýchly, tichý, prenosný a netrčí z neho žiadne hadičky alebo káble. Zvládne ho zložiť každý, tvoria ho len dve časti. Po použití stačí opláchnuť hlavicu pod horúcou tečúcou vodou a nechať ju vyvariť alebo použitie sterilizátor.

Sterilizácia pre zničenie baktérií

Na sterilizovanie inhalátora môžete použiť parný sterilizátor Philips Avent. Je dostatočne priestorný nielen pre hlavicu inhalátora, ale vojdú sa do neho aj detské flašky, dudlíky a ďalšie potreby, ktoré potreba sterilizovať. Aby boli veci skutočne čisté, použite pekarbonát sodný, ktorý odstráni všetky usadené, hlavne z domácností, ktoré majú príliš tvrdou vodu.

To sa dieťa zbavilo hlenov

Inhalátor pomôže hleny nariediť. Potom ich treba dostať z tela ven. Pomôcť môžu hravé formy, napríklad fúkanie slamkou do vody v pohári a tvorenie bublín. Alebo poskakovanie na veľkej lopte. Dokonca môžete kúpiť praktické zábavné pomôcky pre deti na vykašliavanie. Flow-ball, Shaker (O-PEP) alebo Threshold PEP. Moderný inhalátor si určite obľúbi i vaša rodina.

Publikované: 12. 01. 2022 / Aktualizované: 31. 07. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Barbora Tichánek