Ktoré ročné obdobie je najideálnejšie na rekonštrukciu kuchyne?

Úspešná renovácia kuchyne si vyžaduje plánovanie, nakupovanie, zostavovanie rozpočtu a spoluprácu s profesionálmi. Rekonštrukcia kuchyne je rozsiahly projekt, ktorý je vzrušujúci a obohacujúci, ale môže tiež spôsobiť výrazné narušenie vášho domáceho života.

Správne načasovanie mesiacov povedie k tomu, aby ste sa vyhli predraženému nábytku, materiálu a iným nepríjemnostiam. Určité obdobia roka môžu byť pre vás vhodnejšie na renováciu, v závislosti od rozsahu projektu, vášho životného štýlu a vášho rozpočtu.

Na čo nezabudnúť pred prestavbou kuchyne?

Pred tým ako sa pustíte do práce, nezabudnite vyčistiť priestor. Vyberte z miestnosti všetky koberce, vyčistite podlahové krytiny, pracovné dosky a odstráňte tapety a dekorácie zo stien a stropu.

Jarná renovácia

Ak sa vám zdá, že renovácie kuchyne na jar je dobrý nápad, nie ste v tom sami. Stovky ďalších budúcich renovátorov si myslí to isté. Jar je najobľúbenejšia sezóna na prestavbu domu. Na jar sa teploty môžu pohybovať od vysokých po nízke s prehánkami. Našťastie renovácie kuchyne prebiehajú v interiéri, takže premenlivé počasie zvyčajne nemá vplyv na prácu vo vnútri. Či je vonku 30 stupňov nad nulou alebo padá sneh, môžete bez problémov vymieňať vaše podlahové krytiny, tapety či kuchynské linky. Pokiaľ ide o rozpočet, renovácia počas jari ponúka výhody aj nevýhody. Apríl a máj sú obľúbené mesiace pre každoročné výpredaje. Vtedy je ten správny čas zásobiť sa trendovými dizajnovými výrobkami alebo kuchynskými spotrebičmi. Na druhej strane, jar je pre mnohých dodávateľov zvyčajne najrušnejšou sezónou.

Letná renovácia

Pre mnohých majiteľov domov je najlepšie naplánovať si prestavbu počas pomalšej sezóny v rámci rodinného rozvrhu. Mnohí majitelia domov prerábajú v lete, pretože pre nich predstavuje flexibilnejší čas. Stres z prestavby často zmierňujú letné prázdniny, detské tábory a voľnejší rozvrh. Najväčším lákadlom letných rekonštrukcií je dobré počasie. Hoci prestavba vnútornej kuchyne môže prebiehať celoročne, nie je príjemné vymieňať okno pri mínusových teplotách. Navyše je oveľa jednoduchšie nájsť alternatívne miesto na varenie a jedenie pre vás a vašu rodinu, keď vonku svieti slnko. Namiesto premeny suterénu na provizórnu kuchyňu môžete ísť von na piknik, vytiahnuť gril a navštíviť miestne reštaurácie s terasami.

Jesenná renovácia

Jesenné renovácie majú výhodu v tom, že dodávatelia zvyčajne končia práce začaté v lete a môžu byť schopní venovať vášmu projektu viac pozornosti ako v polovici júla alebo augusta. Aj keď zľavy na materiál a nábytok nemusia byť také výhodné ako na jar, stále môžete nájsť dobré ponuky, pretože predajcovia radi vyprázdnia svoje aktuálne zásoby pred novým rokom.

Zimná renovácia

Ako najchladnejšie obdobie roka je zima pre dodávateľov veľmi pomalá. Dodávatelia niekedy dokonca ponúkajú špeciálne propagačné akcie, aby nalákali majiteľov domov na rekonštrukciu. Takže zimná renovácia vám prinesie ľahšie nájdenie dodávateľov.

Publikované: 25. 05. 2022

Kategória: Bývanie

Autor: Barbora Tichánek