Zaobstarajte si spoľahlivú udiareň a pochutnajte si na výborných pokrmoch

Zažili ste doby, kedy mal starý otec doma na záhrade vlastnoručne stavanú udiareň, ktorá síce vyzerala všelijako, ale to, čo v nej vyúdil, chutilo ako od profesionálneho majstra kuchára? Možno mal aj špeciálne nakúpené drevo, trnkové, jabloňové, a prikladal podľa toho, čo práve údil. Aj v dnešnej dobe môžete holdovať úprave pokrmov údením. Je to jednoduché, a vďaka moderným technológiám môžete údiť rôznymi spôsobmi. Stačí si vybrať.

Vyberte si udiareň podľa svojho priania

V prvom rade je dôležité nakupovať u kvalitného predajcu, ktorý vám ponúkne tovar, ktorý vám bude slúžiť roky. Práve takého nájdete na webových stránkach grilykrby.cz. Čo sa týka údenia, vybrať si môžete preverené kanadské udiarne Bradley alebo obľúbené udiarne Borniak, ktoré majú výrazne lacnú prevádzku. Aj v prípade, že sa obzeráte po klasickej udiarni, v ktorej budete údiť kusovým drevom, prídete si na svoje s udiarňami Master Smoker.

Záhradný gril s udiarňou

Mnohí milovníci grilovania obohatili svoje záhradné vybavenie o záhradný gril s udiarňou. Dôvod je prostý. Tento pomocník na prípravu mäsa aj iných jedál, očarí svojimi rozmermi, masívnym prevedením a predovšetkým kombináciou domácej udiarne s klasickým záhradným grilom. Je na vás, či na ňom budete grilovať priamym alebo nepriamym spôsobom, a zároveň v ňom súbežne pri grilovaní údiť. V každom prípade to ide veľmi dobre. Grily s udiarňou majú veľký grilovací a údiaci rošt aj masívnu konštrukciu, hodia sa aj na prevádzku do reštaurácií, na športové stretnutia, na kúpalisko a podobne.

Klasické drevené udiarne

Údiť pomaly za pomoci studeného dymu, vám umožnia drevené udiarne. Pripravíte v nich mäso, ryby aj syry, a ich chuť bude skvelá vďaka vami zvolenému drevu. Na grilykrby.cz si určite vyberiete ten najvhodnejší model. Ponuka je veľmi obsiahla, pozrite sa sami.

Publikované: 17. 12. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Barbora Tichánek