4 nadčasové dizajnové trendy, ktoré oživia vašu domácnosť

Azda každý z nás chce, aby jeho domov pôsobil útulne, elegantne a moderne zároveň. Ako tento neľahký cieľ dosiahnuť? Nuž, aj za pomoci najaktuálnejších trendov. Vybrali sme pre vás niekoľko tipov, ktoré budú in aj v nasledujúcich rokoch.

Čisté a jednoduché línie

Horúcim trendom kuchynského dizajnu pre rok 2020/2021 je kuchynská linka s plne integrovanými prvkami. Takéto riešenie ponúka minimalistický dizajn a veľmi vkusný, elegantný vzhľad s plynulými prechodmi. Vytvára sa tak veľmi upokojujúci vizuálny efekt pôsobiaci usporiadaným dojmom.

Eko-krby

V priebehu posledných rokov sa súčasťou moderných návrhov stali aj ekologické krby, známe aj pod názvom biokrby. Tento doplnok je možné pomerne jednoducho nainštalovať prakticky do ktorejkoľvek miestnosti v dome. Plusom je nepochybne aj fakt, že nevyžadujú odvetrávanie a už vôbec sa nemusíte obávať toho, že by sa vám od tohto krbu mohli chytiť vaše nové závesy.

Čiernobiele kombinácie

Už dávnejšie sa vie, že čierna je novou bielou a v moderných domácnostiach má jednoznačne svoje miesta. Ale čo tak skombinovať obe tieto kontrastné farby? Vznikne dynamická dvojica, ktorá vzbudzuje okamžité reakcie a vytvára naozaj nadčasový vzhľad. 21. storočie praje odvážnym nápadom a napríklad čierno-biele dlaždice v štýle Art Deco by rozhodne nemali upadnúť do zabudnutia.

Rastliny a zelená farba - jednoznačne áno

V spoločnosti už dlhšie badať tendenciu vrátiť sa späť ku svojim koreňom, inak povedanú naspäť do prírody. A keď to nejde inak, stále tu je možnosť doniesť si kúsok prírody do interiéru. Bielučké záclony na mieru a k nim kontrastná zelená v podobe skutočných rastlín dodáva priestoru osobitosť a zároveň mu dodáva novú dimenziu a sviežejší vzhľad.

Publikované: 26. 10. 2020

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek