Ako predísť bolestiam rúk v tehotenstve?

Hoci je tehotenstvo vo svojej podstate nádherným procesom, ženy počas neho dosť často trpia. Niet sa čomu diviť, hmotnosť sa každým mesiacom zvyšuje a tým pochopiteľne prichádzajú aj bolesti. Medzi tie najčastejšie patria nohy, ktoré nesú z ničoho nič väčšiu váhu. Nie sú skrátka zvyknuté, takže sa s touto bolesťou budete musieť zmieriť. Čo však nie je na ústupe, sú ruky. Tie vás totiž najbližších 9 mesiacov budú bolieť podobne. Áno, musíme súhlasiť, že nejde o takú silnú bolesť, ako pri nohách, ale aj cez to by ste ju nemali podceňovať. Článkov o bolesti nôh v tehotenstve je na internete celá rada, práve preto sme pre vás pripravili ruky, ktoré musíte šetriť.

Bolesti rúk sú v tehotenstve neznesiteľné

Kým bolesti nôh prichádzajú veľmi skoro, u rúk až po niekoľkých mesiacoch. Počítajte, že vás môže napadnúť brnenie a opuch prstov, a to od 7 mesiaca tehotenstva. Toto obdobie je pre ruky tým najhorším, ale ak sa budete držať rád, nemusíte sa ničoho báť. V prvom rade musíte zapojiť svojho partnera. Ak sa chystáte byť samoživiteľkou, oslovte svoju rodinu. Je dôležité, aby ste posledných pár mesiacov bola v pokoji, bez bolesti a stresu. Nič z týchto vecí dieťaťu nepridá. Ak máte partnera, bude to pre vás jednoduchšie.

Chladnejšie obklady sú liek

Poznáte to, máte bolesti alebo horúčku a prvé čo vás napadne, sú chladivé obklady. To isté platí aj v tomto prípade. Na opuchy celkovo chladnejšie predmety pôsobí veľmi pozitívne, takže by ste tento tip rozhodne nemali podceňovať. Vopred si dajte do mrazničky viacerých chladiacich podložiek. Najmä v lete sa dokážu rýchlo zahriať. Väčšia zásoba vám aspoň na pár desiatok minút pomôže.

Partnerovho starostlivosť

Ak ste vo fáze, keď už nemáte chuť chodiť medzi ľudí, požiadajte svojho partnera o masáž rúk. Vopred ho ale poproste, aby bol opatrný, inak sa vám bolesť môže zdvojnásobiť. Vopred si prečítajte niekoľko článkov, ako sa taká masáž má vykonávať. Nechcete predsa ublížiť sebe, nemám pravdu?

Úľava prichádza až s narodením dieťaťa

Poriadne sa vám uľaví až po narodení dieťaťa, to je obdobie, kedy opuchy pomaly, ale isto mizne. Okrem toho, akonáhle uvidíte svoje dieťa prvýkrát, iste vás to veľmi poteší.

Publikované: 19. 03. 2019

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek