5 tipov, ako vybrať mobilnú klimatizáciu

Ako si poradiť s vlnou horúčav, ktorá nás takmer každoročne sužuje počas letných mesiacov? Aj v Českej republike už nachádza uplatnenie klimatizácia - zariadenia, ktorá bola v minulosti typická skôr pre prímorské oblasti na juhu Európy. Dnes sa bez nej nezaobídeme doma ani v kancelárii. Pokiaľ si z finančných alebo iných dôvodov nemôžete dovoliť obstaranie nástenné klimatizácie, vyriešte to tou mobilný. Sú oveľa efektívnejšie (ale aj drahšie) nie ochladzovače vzduchu a ventilátory. Ale ako vybrať tú správnu? Nasledujúce tipy vám pomôžu k vytýčenému cieľu.

Veľkosť miestnosti

Každá mobilná klimatizácia do bytu disponuje určitým výkonom. Výrobcovia uvádza veľkosť priestoru, ktorý je schopná efektívne chladiť. Úplne zásadné je teda voľba dostatočne vysokého chladiaceho výkonu. A naopak je zbytočné používať nadmerne výkonné zariadenie pre chladenie príliš malé miestnosti. Mobilná klimatizácia nižšej triedy zvyčajne zvládajú priestor o veľkosti okolo 40 m3, klimatizácia strednej triedy potom priestor o cca 60 m3. Tip: Prečítajte si tiež tento článok o mobilných klimatizáciách.

Hlučnosť

Počítajte s tým, že mobilné klimatizácie nie je tak tichá ako nástenná varianta. Ak nechcete, aby vás zariadenie rušilo, vyberte si model s hlučnosťou okolo 50 dB. Zariadenie s týmito parametrami zvyčajne zvládajú chladenie priestoru aj nad 100 m3. Ak chcete tú najtichší mobilné klimatizáciu na trhu, siahnite po Remko RKL 360.

Ďalšie funkcie

Zvážte, či využijete aj nadštandardné funkcie, ktorými nedisponujú zďaleka všetky modely. Niektoré mobilné klimatizácie zvládajú kúrenie a optimalizáciu vlhkosti vzduchu. Hodiť by sa vám mohol tiež časovača a ďalšie funkcie.

Drahšie býva kvalitnejšia

Niektoré veľmi lacné mobilné klimatizácie môžu byť porovnateľne kvalitné ako modely z vyššej triedy, všeobecne však platí, že je kvalita priamo úmerná cene. Radšej si priplaťte za spoľahlivé zariadenie s požadovanými parametrami. Bude vám verne slúžiť po mnoho budúcich rokov.

Diaľkové ovládanie

Mobilná klimatizácia s diaľkovým ovládaním je omnoho komfortnejšie než zariadenie, ktoré musíte ovládať ručne. Ešte o niečo lepšie sú potom modely, ktoré vie komunikovať s mobilnou aplikáciou. Tieto mobilné klimy je možné nastaviť z ľubovoľnej vzdialenosti - napríklad ešte pred tým, než dorazíte domov. Nielen mobilné klimy, ale aj veľa ďalšie techniky vrátane elektrocentrály a záložného zdroja nájdete v e-shopoch spoločnosti Eprofi s.r.o.

Publikované: 14. 08. 2021 / Aktualizované: 01. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Barbora Tichánek