6 tipov, ako ovládať garážovú bránu bezpečne

Garážová brána na mieru vám zaistí pohodlný a ľahký prístup do garáže. Ako ale funguje jej ovládanie? Je bezpečné? Prečítajte si niekoľko tipov, vďaka ktorým sa uistíte, že je bezpečná aj vaša garážová brána.

Naučte sa, ako funguje vaša garážová brána

Ak pochopíte, ako presne fungujú vaše garážové dvere, môžete zabrániť prípadnej nehode. Preto sa nezabudnite porozprávať s výrobcom alebo predajcom brán a zistite od neho, ako dvere fungujú pri otváraní a zatváraní a čo sa vlastne deje s ich mechanikou.

Nezabudnite na návod núdzového odomknutia

V prípade, že vypadne prúd, automatickú garážovú bránu môžete otvoriť tiež manuálne. Pre istotu ale skontrolujte návod, aby ste vedeli ako v prípade problémov garážovú bránu otvoriť.

Údržba je dôležitá

Nielen bránu, ale aj garážové dvere by ste mali pravidelne kontrolovať a ubezpečiť sa, že fungujú bezpečne. Mnoho domácností robí chybu a bránu nielenže pravidelne nekontroluje, ale tiež nikdy neotestovalo bezpečnostné prvky. Pomôže aj bežná vizuálna kontrola. Už na pohľad uvidíte, či brána nevykazuje známky opotrebenia.

Poučte o bezpečnosti garážovej brány aj členov vašej domácnosti

Hlavne deti môžu byť ohrozené, ak ste ich o fungovaní garážovej brány nepoučili. Napríklad o tom, aby medzi pánty a dvere nevkladali prsty. Tiež ich informujte o ďalších nebezpečenstvám, ktorým by sa mali vyhýbať.

Vypínanie automatického otvárania

Pokiaľ sa chystáte s rodinou kamsi na dovolenku a budete dlhší čas mimo domu, odpojte otváraciu jednotku. Niektoré typy garážových brán otváraných na automatický pohon disponujú bezpečnostným vypínačom. Ide o funkciu, vďaka ktorej sú diaľkové ovládače na garážovú bránu nepoužiteľné, kým ste preč. Brána sa tak v žiadnom prípade neotvorí.

Diaľkový ovládač odkladajte na bezpečné miesto

Čoraz viac zlodejov preniká do domov práve kvôli tomu, že majitelia nechávajú diaľkové ovládanie od garážovej brány len tak pohodené v aute. Diaľkové ovládanie preto radšej vždy schovajte do palubnej dosky alebo noste pri sebe.

Publikované: 27. 01. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek