Ako docieliť štýlový a vkusný zimný outfit

Zima so sebou prináša aj zmenu šatníka. Odkladáme ľahké, letné šaty a tričká s krátkym rukávom a začíname vyťahovať hrubé, teplé kúsky, ktoré pôsobia tak útulne, pohodovo a štýlovo. Podľa nášho názoru je zimné oblečenie hlavne o útulnosti, pohodlí a teple. Keď teplomer ukazuje mínusové teploty, prvoradou motiváciou je udržať naše telo v teple a s tým prichádza pokušenie jednoducho nahodiť na seba čo najviac kúskov. Zostavenie elegantného zimného outfitu však nemusí byť výzvou. Jednoduché kúsky vás v zimných mesiacoch skutočne udržia v teple bez toho, aby ste museli obetovať funkčnosť alebo estetický vzhľad outfitu.

Vrstvenie

Účelné vrstvenie je dokonalým spôsobom ako dosiahnuť teplo a zároveň elegantný vzhľad. Vrstvy vám umožňujú hrať sa so zmesou vzorov alebo textúr, pričom sú dostatočne funkčné na to, aby podporili všetky rôzne teploty, s ktorými sa v zimných dňoch stretnete (od mrazivých mínusových teplôt až po prehriate kancelárie a autá). Základom je zaobstarať si tenšie kúsky, ktoré poskytujú maximálne teplo (napríklad kašmír), vrstviť šály a hrať sa s rôznymi dĺžkami.

Kožušina

Umelá kožušina, ak je nosená vkusne, môže okamžite pozdvihnúť váš vzhľad. Zvážte, či by ste umelým kožúškom nemohli nahradiť váš kabát alebo bundu. Zmena textúry vytvára špičkový vzhľad, ktorý vás udrží v teple a v pohodlí.

Svetre

Svetre môžu byť hrubé a teplé ako prikrývka alebo ľahké a chladné ako vánok. V závislosti na ich úplete a hmotnosti priadze sa svetre dajú nosiť po celý rok.

Svetrové šaty

Šaty nie sú odevom, po ktorom ženy v zime často siahajú a to z úplne pochopiteľných dôvodov. Pochmúrna obloha, chladné počasie, dážď a sneh vás môžu odradiť od toho, aby ste si obliekli šaty. Svoj šatník však môžete zásobiť svetrovými šatami, ktoré pôsobia ležérnym, ale zároveň útulným spôsobom. Hodia sa ako do práce, tak aj na voľný čas. Môžete si zaobstarať ovesrsize svetrové šaty, ktoré vás nebudú tlačiť ani ťahať. Ak sa na oversize necítite, môžete si svetrové šaty stiahnuť opaskom. Čím je pletenina robustnejšia, tým výraznejší a širší opasok si môžete vybrať. Pridajte šál pre vizuálny záujem (a teplo v tých skutočne chladných dňoch), obujte si čižmy a máte hotovo.

Publikované: 25. 02. 2021

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek