Obdobie terás a balkónov je tu!

Mnohí z vás zaručene budú s nami súhlasiť a potvrdia nám, že každé ročné obdobie má svoje jedinečné kúzlo. Či už je to jar, leto, jeseň alebo zima, vždy sa nájde počas týchto dní niečo typické pre daný čas roku, čo nás teší. V prípade jarných a letných mesiacov je to nepochybne napríklad slnečné počasie a príjemné klimatické podmienky, ktoré nám umožňujú tráviť omnoho viac času v exteriéri. Ak aj vy patríte k tým, ktorí sa s príchodom slnečného počasia radujú z možnosti tráviť čas na záhrade, terase či balkóne, tak ste natrafili na ten správny článok. Tentokrát si totiž priblížime pár tipov, ako vytvoriť na balkóne a terase výnimočnú atmosféru.

Bez kvetináčov by to nebolo to pravé kúzlo

Všetci, ktorí milujú dekorovať priestory rôznymi kvetmi a rastlinkami si na balkónoch a terasách prídu jednoznačne na svoje! Práve balkón či terasa je perfektná príležitosť dať rastlinkám optimálne prostredie, dostatok potrebného slniečka, a zároveň príjemne (a farebne) doplniť prostredie vášho exteriérového miesta oddychu.

Večerná atmosféra so svetielkami a sviečkami

Pohodové večery strávené s milovanými ľuďmi na záhradke, terase či balkóne patria medzi výnimočné zážitky. A vďaka svetielkam alebo sviečkam dokážu byť ešte kúúúzelnejšie. Pri dekorovaní balkóna či terasy môžete staviť na klasické svetelné reťaze, ale i na trend posledných rokov – svetielka v dizajne žiaroviek. Skvelý efekt a atmosféru dokážu vytvoriť i lampy v podobe lampášikov, ktoré sa počas dňa nabijú energiou zo slnka a majú schopnosť potom celú noc svietiť. V neposlednom rade nemožno zabudnúť ani na zaručenú klasiku, ktorou sú sviečky. Vstup medzi exteriérom a vnútrom vášho domova sa dá dizajnovo doplniť o menšiu rohožku. Rohože plnia v domácnosti dvojitého pomocníka, ktorý je štýlový a praktický zároveň. Do priestorov balkónov a terás môžu zapadnúť i rôzne koberce. Nemožno si však predstaviť bytový doplnok podobný metrovým kobercom, aké klasicky bývajú v obývačke. Na balkón sa hodia menšie, jednoduché typy kobercov a rohoží.

Publikované: 27. 05. 2021

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek