Ako vybrať deťom pekné a zároveň bezpečné hračky?

Hračky sú dôležitou a zábavnou súčasťou vývoja každého dieťaťa. Mnohé z nich však môžu byť aj rizikové. Preto je dôležité, aby rodičia hračky svojich detí vždy pred nákupom skontrolovali a dohliadali, ako sa deti s nimi hrajú. Podľa čoho im ale hračky vybrať? Aké faktory sú pri nákupe dôležité? Pri nakupovaní hračiek je potrebné pamätať na niekoľko všeobecných pokynov:
  • Farba na akýchkoľvek hračkách by nemala obsahovať olovo.
  • Materiály by mali byť netoxické.
  • Hračky by nemali mať ostré hrany a časti, ktoré by deťom mohli pri hre spôsobiť zranenie.
Vyhýbajte sa aj starším hračkám, a to napriek tomu, že sú od priateľov alebo rodiny. Tieto hračky môžu mať sentimentálnu hodnotu a sú určite lacnejšie, ale nemusia spĺňať súčasné bezpečnostné normy a môžu sa pri hre veľmi rýchlo pokaziť a stať pre dieťa nebezpečnými. Vždy radšej investujte do kvalitných a nových hračiek pre chlapcov alebo dievčatá. Vyberte si na ich kúpu ten najlepší obchod a vhodnú vekovú kategóriu.

Čím jednoduchšie, tým lepšie

Hračky sú viac než len zábava, mali by byť vhodné aj pre konkrétny vek, stimulovať a byť bezpečné. Hra je predsa dôležitá v sociálnom, duševnom, fyzickom a emočnom vývoji detí. Považujú sa za vývojové vzdelávacie nástroje, ktorými podporujete ich zdravý rast. Čím budú ale krásne hračky pre dievčatá alebo chlapcov jednoduchšie, tým lepšie. Hračky, ktoré sú príliš prešpekulované a špecifické dieťaťu nedovoľujú používať svoju vlastnú fantáziu. Obmedzujú ho na schopnosť stať sa pri hre viac kreatívnym. Preto myslite aj na to, aký typ hračiek a komu kupujete. No a samozrejme, musíte sa postarať o to, aby ste boli súčasťou hry aj vy. Vaša prítomnosť je pre dieťa pri hre veľmi dôležitá, preto si nájdite čas, ktorý bude spolu s dobre vybranými hračkami pre vás a spokojnosť vašich detí tou najlepšou investíciou.

Publikované: 30. 06. 2020

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek