Overlock a šijací stroj od Ježiška

Zo všetkých strán na nás už útočí reklama blížiacich sa Vianoc. Čo je pre jedného radosť, je pre druhého starosť. Obstarať darčeky pod stromček nie je nič jednoduché najmä pre tých, ktorí nemajú ani "ahnung" o tom, čo by ich najbližších potešilo. Darček by pritom mal byť funkčný a užitočný. Jednými z takýchto "pokladov" môžu byť šijacie stroje, ktorých pridanou hodnotou je úžitková produkcia. Šijacie stroje pomáhajú švadlenkám, ale aj úplným laikom, ktorým uľahčia prácu pri bežnom sceľovaní dier, ktoré by človek musel štopkať ručne.

Šijacie stroje pre začiatočníkov

Medzi najlacnejšie stroje, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov, patrí šijací stroj Brother KE14S. Jedná sa o jednoduchý mechanický šijací stroj, vybavený 14 programami, 4-krokovou gombíkovou dierkou, LED osvetlením a voľným ramenom. Šijacie stroje Brother sú kvalitné stroje s dlhou tradíciou. Vynikajú jednoduchou a príjemnou obsluhou, sú prakticky bezporuchové a veľmi obľúbené medzi zákazníkmi. Predajca u nich garantuje trojročnú záruku.

Niečo pre fajnšmekrov

O nič neprídu ani skúsenejšie šičky, ktoré už majú nejaký ten "piatok" pri šijacom stroji za sebou. Veľmi dobrým pomocníkom im bude overlock. Špeciálny typ stroja dokáže zošívať švy bez toho, aby sa strapkali. Overlocky zošívajú, strihajú a začisťujú rôzne materiály a sú nenahraditeľné pri šití a začisťovaní okrajov pletenín a strečových materiálov. Jednoducho povedané, žiadne tričko, ani šaty sa bez nich nezaobídu.

Aby sa Ježiško nepomýlil

Overlocky sa od šijacích strojov na prvý pohľad líšia počtom špuliek a nití, ktoré do stroja vchádzajú. Vďaka tejto úprave a spôsobe šitia sú švy ušité overlockom mnohonásobne pružnejšie. Z hľadiska finančnej náročnosti si Ježiško pri overlocku oproti obyčajnému šijaciemu stroju zhruba raz toľko priplatí. Jedná sa však o investíciu, ktorá sa čoskoro vráti.

Publikované: 24. 11. 2020

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek