Umelý trávnik do záhrady

Rozhodnutie o umiestnení umelého trávnika do záhrady môže byť pre niektorých ľudí pravdepodobne jedno z najlepších rozhodnutí, ktoré pre svoju záhradu spravia. Cieľom Holandského trávnika, aký máme v ponuke, nie je nahradiť skutočný trávnik, avšak, ak ste za praktické riešenia alebo ak chcete mať zeleň v miestach, kde vám pekný trávnik nenarastie, je to skutočne dobré rozhodnutie. Poskytne vám totiž množstvo skvelých benefitov, ktoré sa vám po počiatočných vstupných nákladoch niekoľkonásobne vrátia.

Práve záhrada je jednoznačne miestom, kde patrí zeleň. Predstavte si, že sa rozhodnete pre klasický siaty trávnik, ktorý je síce živý, ale vyžaduje si úplne inú údržbu. Sme si vedomí, že ani prémiový trávnik nedokáže plnohodnotne nahradiť benefity skutočnej trávy, avšak existujú okolnosti, pre ktoré je lepšie zvážiť túto hodnotnú alternatívu, a to napríklad, keď máte psa alebo bývate v oblasti, ktoré nepraje porastu, a podobne. Tu sú hlavné benefity našich prémiových Holandských umelých trávnikov oproti klasickému trávniku:

  • Umelý trávnik si nevyžaduje takmer žiadnu údržbu;

  • Umelý trávnik sa nemusí sekať, kosiť, hnojiť, zalievať a ani prevzdušňovať;

  • Dlhodobé náklady na údržbu umelého trávnika na vašej záhrade sú v podstate takmer nulové;

  • Ľahká údržba a čistenie;

  • Jeho krásny a luxusný vzhľad si zachová po celý rok a na niekoľko rokov;

  • Naše Holadské trávniky sú zdravotne nezávadné, jednoducho sa pokladajú;

  • V neposlednom rade sa zbavíte všetkého blata, pretože voda pretečie umelým trávnikom do podložia.

A snáď jedným z najdôležitejších benefitov umelých trávnikov vo všeobecnosti je úspora vášho času a energie. Pretože aj v prípade, že milujete zeleň a chcete krásny trávnik, tento umelý bude perfektný vždy. Záhrada bude vždy tým miestom, ktoré si môžete najviac skrášliť podľa vášho vkusu a kde môžete mať malú časť prírody. Avšak z veľkej miery vždy tiež záleží na tom, na akom povrchu chcete túto zeleň mať. To je jeden z dôležitých faktorov, prečo mnoho ľudí volí práve umelý trávnik ako jednu z vhodných možností do záhrady.

Veľakrát sa aj v prípade našich klientov stretávame s tým, že si zvolili túto možnosť, aby mali svoju záhradu vždy peknú. Niekedy je dôvodom príliš komplikovaný prístup, domáce zvieratá či množstvo iných faktorov. Preto je skvelé zabudnúť na to, že budete mať problém s výzorom vašej záhrady.

Jedno zo skvelých odporúčaní umelých trávnikov do záhrady je aj to, že pokiaľ máte umelý trávnik na chate, nemusíte sa viazať na to, že ho treba často zalievať alebo hnojiť. Holandský trávnik, ako umelý trávnik do záhrady ponúka praktický doplnok. Jarné a letné odtiene trávnika s výškou vlasu od 26 do 65mm ponúkajú pre každého estetické riešenia podľa vlastnej chuti.

Skrátka, umelý trávnik na záhrade bude nielen ideálne riešenie pre tých z vás, ktorí chcú mať minimum starostí so záhradou, ale aj v takom prípade, že vaša záhrada nemá práve ideálne dispozície na to, aby vyzerala čo najlepšie. Či už je to príliš veľa tieňa, spomínané domáce zvieratá, deti alebo neúrodná pôda. Toto všetko sa dá umelým trávnikom vyriešiť takmer za okamih!

Publikované: 10. 03. 2021

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek