Ako sa postarať o zdravý vývoj a rasť vášho psíka?

Prítomnosť domáceho zvieraťa v dome alebo byte je pre mnohých z nás nevyhnutnosťou. Aby bola ale spokojnosť vzájomná, mali by ste vedieť týmto domácim maznáčikom vybrať aj správne krmivo. Práve od neho závisí ich zdravý rast, vývoj a pohoda.

Ako a kde začať?

Jedným z najdôležitejších prvých krokov v živote šteniatka je odčervenie, očkovanie a čipovanie. Mali by ste to samozrejme, na základe odporúčaní veterinára, urobiť všetko naraz, aby ste mali potom pri výchove psíka menej starostí a mohli s ním aj voľne cestovať.

Nezabudnite na kvalitné granule pre šteniatka

Kvalita krmiva je základ, od ktorého bude závislý vývoj zvieratka a celková jeho pohoda. V podstate je to veľmi podobné ako u ľudí. Pri výbere vhodných granúl pre šteniatka ale nezabudnite na to, aby boli nielen výživovo hodnotné, ale aj správne veľké. Niektoré šteniatka tiež môžu mať so suchým krmivom problémy, preto im ho môžete trochu zmiešať s vodou.

Rozhoduje pri výbere plemeno psa?

Dnes by sa dalo povedať, že aj áno. Mnohé psie plemená sú prešľachtené a tak na stravu a zdravý vývoj viac náchylné. V takomto prípade je dobré sledovať, ktoré krmivo psíkom chutí najviac a nespôsobuje mu pri jeho trávení žiadne problémy. V prípade niektorých plemien, budete musieť siahnuť po špeciálnych granulách pre alergických psov. Rovnako ako ľudia, aj niektoré psíky môžu byť viac senzitívne a prijímať stravu, ktorú im dávame, nie vždy s úspechom. Hypoalergénne krmivo by preto mohlo vaše starosti vyriešiť. Treba ale čítať aj zloženie a nechať si od odborníkov poradiť.

Nezabudnite na dostatočné množstvo pohybu

Aby vám psík robil radosť, mali by ste sa s ním pohybovať čo najviac v jeho prirodzenom prostredí, ktorým je samozrejme príroda. Ak to nie je možné tak často, mali by ste mu vynahradiť tento deficit hrou, kvalitnou potravou a väčšou pozornosťou. Nakoniec je to ďalší člen rodiny, s ktorým prežijete tie najkrajšie chvíle. Tak na to myslite.

Publikované: 30. 06. 2020

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek