Prečo na záhradu zakomponovať záhradný domček a viete ako ho ukotviť?

Záhradné práce pomaly, ale určite klopú na dvere. Niektorí sa už horlivo púšťajú do prvých jarných prác na svojom trávnatom pozemku. Rozmýšľate, čo vám na záhrade stále chýba? Možno práve záhradný domček je to, čo hľadáte. Ponúka širokú škálu spôsobov, ako ho efektívne využiť a hneď niekoľko z nich vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch. Tiež sa dozviete, ktorá alternatíva kotvenia je na ukotvenie záhradného domčeka najvhodnejšia.

Koľkými spôsobmi sa dá záhradný dome využiť?

Praktických, užitočných, ale príjemných spôsobov, ako využiť záhradný domček je naozaj veľa. Skôr záleží len na vás a vašej fantázii. Chcete si postaviť domáce fitko či malú telocvičňu? Aj na tieto účely záhradné domčeky môžu slúžiť.

Spríjemnite si homeoffice

Robí vám neustály hluk detí v dome problémy so sústredením na pracovné povinnosti? V tom prípade by ste pravdepodobne ocenili trochu pokoja a ticha v domácej pracovni. Vytvorte si zo záhradného domčeka útulné prostredie, kde sa postaráte, aby všetky úlohy boli do termínu hotové.

Detská pevnosť na hranie

Pamätáte, ako ste ako malí chceli vlastnú pevnosť, bunker či opevnenie? Každý malý dobrodruh bude svoju vlastnú pevnosť zbožňovať a brániť. Záhradný domček sa na to skvele hodí, navyše ho môžete umiestniť pokojne aj na strom.

Zemné skrutky sú ideálnym variantom na ukotvenie drevostavby

Zaobstarať si záhradný domček je jedna vec, ale práve na správne ukotvenie nesmiete zabudnúť. Položiť základy domčeka môžete pomocou betónu či zemných skrutiek. Avšak v tomto prípade je výhodnejšie použiť práve zemné skrutky. Ukotvíte stavbu ľahko a rýchlo, navyše vás nijako nelimituje ani počasie. Zemné skrutky je možné aplikovať do zeme v akomkoľvek ročnom období. Zaobstarajte si iba kovovú tyč či roxor a môžete začať zavŕtavať.

Publikované: 26. 04. 2022

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Tichánek